Susumu PCMB063T-1R2MS
Part No.:
PCMB063T-1R2MS
Manufacturer:
Susumu
Description:
FIXED IND 1.2UH 10A 12 MOHM SMD
Shipping
PCMB063T-1R2MS Information
Manufacturer:
Susumu
Series:
PCMB
Product Status:
Active
Inductance:
1.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
10 A
Current - Saturation (Isat):
20A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
12mOhm Max
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)