Susumu PCMB042T-2R2MS
Part No.:
PCMB042T-2R2MS
Manufacturer:
Susumu
Description:
FIXED IND 2.2UH 3A 58 MOHM SMD
Shipping
PCMB042T-2R2MS Information
Manufacturer:
Susumu
Series:
PCMB
Product Status:
Active
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3 A
Current - Saturation (Isat):
5A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
58mOhm Max
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.163" L x 0.157" W (4.15mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)