Vishay Dale Thin Film PCAN2512E30R1BST5
Part No.:
PCAN2512E30R1BST5
Manufacturer:
Vishay Dale Thin Film
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2512 (6432 Metric)
Description:
RES SMD 30.1 OHM 0.1% 6W 2512
Shipping
PCAN2512E30R1BST5 Information
Manufacturer:
Vishay Dale Thin Film
Series:
PCAN
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
30.1 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
6W
Composition:
Thin Film
Features:
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
2512
Size / Dimension:
0.259" L x 0.124" W (6.58mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.018" (0.46mm)