Eaton - Electronics Division PCA1V3230-2R2-R
Part No.:
PCA1V3230-2R2-R
Description:
IND 2.2UH 2.2A SMT 2PAD
Shipping
PCA1V3230-2R2-R Information
Series:
PCA1V3230
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.9 A
Current - Saturation (Isat):
2.2A
DC Resistance (DCR):
130mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
300MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 140°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.126" (3.20mm)