Eaton - Electronics Division PCA1V3230-220-R
Part No.:
PCA1V3230-220-R
Description:
IND 22.0UH 0.72A SMT 2PAD
Shipping
PCA1V3230-220-R Information
Series:
PCA1V3230
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
700 mA
Current - Saturation (Isat):
720mA
DC Resistance (DCR):
880mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
70MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 140°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.126" (3.20mm)