Eaton - Electronics Division PCA1V3223-4R7-R
Part No.:
PCA1V3223-4R7-R
Description:
IND 4.7UH 0.85A SMT 2PAD
Shipping
PCA1V3223-4R7-R Information
Series:
PCA1V3223
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
850 mA
Current - Saturation (Isat):
850mA
DC Resistance (DCR):
280mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
100MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)