Pulse Electronics PA5449.153NLT
Part No.:
PA5449.153NLT
Description:
FIXED IND 15UH 4.8A 71 MOHM SMD
Shipping
PA5449.153NLT Information
Series:
PA5449.xxxNLT
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.8 A
Current - Saturation (Isat):
4.9A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
71mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.346" L x 0.323" W (8.80mm x 8.20mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)