Pulse Electronics PA5432.562NLT
Part No.:
PA5432.562NLT
Description:
FIXED IND 5.6UH 9.9A 15.9MOHM SM
Shipping
PA5432.562NLT Information
Series:
PA5432.XXXNLT
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
9.9 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
15.9mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
20MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)