Pulse Electronics PA5432.153NLT
Part No.:
PA5432.153NLT
Description:
FIXED IND 15UH 6A 43.75MOHM SMD
Shipping
PA5432.153NLT Information
Series:
PA5432.XXXNLT
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
43.75mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
11MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)