Pulse Electronics PA5430.682NLT
Part No.:
PA5430.682NLT
Description:
FIXED IND 6.8UH 3.9A 74.1MOHM SM
Shipping
PA5430.682NLT Information
Series:
PA5430.XXXNLT
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.9 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
74.1mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
29MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Supplier Device Package:
SMD
Size / Dimension:
0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)