Pulse Electronics PA5400.822NLT
Part No.:
PA5400.822NLT
Description:
FIXED IND 8.2UH 1.2A 463MOHM SMD
Shipping
PA5400.822NLT Information
Series:
PA5400
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.2 A
Current - Saturation (Isat):
1.7A
DC Resistance (DCR):
463mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)