Pulse Electronics PA4548.331NLT
Part No.:
PA4548.331NLT
Description:
FIXED IND 330NH 15A 4.4 MOHM SMD
Shipping
PA4548.331NLT Information
Series:
PA4548.XXXNLT
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
15 A
Current - Saturation (Isat):
28A
DC Resistance (DCR):
4.4mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.094" (2.40mm)