Pulse Electronics PA4548.223NLT
Part No.:
PA4548.223NLT
Description:
FIXED IND 22UH 1.4A 215 MOHM SMD
Shipping
PA4548.223NLT Information
Series:
PA4548.XXXNLT
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.4 A
Current - Saturation (Isat):
2.5A
DC Resistance (DCR):
215mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.094" (2.40mm)