Pulse Electronics PA4547.561NLT
Part No.:
PA4547.561NLT
Description:
FIXED IND 560NH 5A 33 MOHM SMD
Shipping
PA4547.561NLT Information
Series:
PA4547.XXXNLT
Inductance:
560 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5 A
Current - Saturation (Isat):
7.2A
DC Resistance (DCR):
33mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)