Pulse Electronics PA4547.103NLT
Part No.:
PA4547.103NLT
Description:
FIXED IND 10UH 1.2A 522 MOHM SMD
Shipping
PA4547.103NLT Information
Series:
PA4547.XXXNLT
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.2 A
Current - Saturation (Isat):
1.6A
DC Resistance (DCR):
522mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)