Pulse Electronics PA4349.753ANLT
Part No.:
PA4349.753ANLT
Description:
FIXED IND 75UH 13A 31.6 MOHM SMD
Shipping
PA4349.753ANLT Information
Series:
PA4349.XXXANLT
Inductance:
75 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
11 A
Current - Saturation (Isat):
8.5A
DC Resistance (DCR):
31.6mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
2MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.925" L x 0.866" W (23.50mm x 22.00mm)
Height - Seated (Max):
0.512" (13.00mm)