Pulse Electronics PA4349.153ANLT
Part No.:
PA4349.153ANLT
Description:
FIXED IND 15UH 23A 6.12 MOHM SMD
Shipping
PA4349.153ANLT Information
Series:
PA4349.XXXANLT
Type:
Molded
Material - Core:
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
23 A
Current - Saturation (Isat):
18A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
6.12mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
6MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.925" L x 0.866" W (23.50mm x 22.00mm)
Height - Seated (Max):
0.512" (13.00mm)