Pulse Electronics PA4346.332ANLT
Part No.:
PA4346.332ANLT
Description:
FIXED IND 3.3UH 14A 7 MOHM SMD
Shipping
PA4346.332ANLT Information
Series:
PA4346.XXXANLT
Type:
Molded
Material - Core:
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
14 A
Current - Saturation (Isat):
20.5A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
7mOhm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)