Pulse Electronics PA4346.103ANLT
Part No.:
PA4346.103ANLT
Description:
FIXED IND 10UH 9A 22 MOHM SMD
Shipping
PA4346.103ANLT Information
Series:
PA4346.XXXANLT
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
9 A
Current - Saturation (Isat):
10.5A
DC Resistance (DCR):
22mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)