Pulse Electronics PA4345.222ANLT
Part No.:
PA4345.222ANLT
Manufacturer:
Pulse Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
IND MOLDED POWDER 6.0X5.4X3.0 MA
Shipping
PA4345.222ANLT Information
Manufacturer:
Pulse Electronics
Series:
PA4345.XXXANLT
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6 A
Current - Saturation (Isat):
5A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
34mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
33MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.224" L x 0.205" W (5.70mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)