Pulse Electronics PA4343.471NLT
Part No.:
PA4343.471NLT
Description:
FIXED IND 470NH 41A 1.2 MOHM SMD
Shipping
PA4343.471NLT Information
Series:
PA4343.XXXNLT
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
41 A
Current - Saturation (Isat):
63A
DC Resistance (DCR):
1.2mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.551" L x 0.504" W (14.00mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)