Pulse Electronics PA4341.332NLT
Part No.:
PA4341.332NLT
Description:
FIXED IND 3.3UH 6A 30 MOHM SMD
Shipping
PA4341.332NLT Information
Series:
PA4341.XXXNLT
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6 A
Current - Saturation (Isat):
13.5A
DC Resistance (DCR):
30mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.299" L x 0.272" W (7.60mm x 6.90mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)