Pulse Electronics PA4335.222YNLT
Part No.:
PA4335.222YNLT
Description:
FIXED IND 2.2UH 2.1A 102MOHM SMD
Shipping
PA4335.222YNLT Information
Series:
PA4335.XXXNLT
Type:
Drum Core, Wirewound
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.1 A
Current - Saturation (Isat):
2.3A
DC Resistance (DCR):
102mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
36MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.106" L x 0.087" W (2.70mm x 2.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)