Pulse Electronics PA4334.123NLT
Part No.:
PA4334.123NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 12UH 730MA 449MOHM SMD
Shipping
PA4334.123NLT Information
Manufacturer:
Pulse Electronics
Series:
PA4334.XXXNLT
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Iron
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
730 mA
Current - Saturation (Isat):
480mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
449mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
20MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)