Pulse Electronics PA2243.681NLT
Part No.:
PA2243.681NLT
Description:
IND PWR MOLDED 0.68UH 34A
Shipping
PA2243.681NLT Information
Series:
PA2243.XXXNLT
Inductance:
680 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
34 A
Current - Saturation (Isat):
50A
DC Resistance (DCR):
1.5mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.469" L x 0.433" W (11.90mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)