Delevan P1812R-823H
Part No.:
P1812R-823H
Description:
FIXED IND 82UH 200MA 3.648OHM SM
Shipping
P1812R-823H Information
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
200 mA
Current - Saturation (Isat):
267mA
DC Resistance (DCR):
3.648Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)