Delevan P1812R-682H
Part No.:
P1812R-682H
Description:
FIXED IND 6.8UH 600MA 472MOHM SM
Shipping
P1812R-682H Information
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
600 mA
Current - Saturation (Isat):
990mA
DC Resistance (DCR):
472mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)