Delevan P1812R-334H
Part No.:
P1812R-334H
Description:
FIXED IND 330UH 90MA 15.24OHM SM
Shipping
P1812R-334H Information
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
90 mA
Current - Saturation (Isat):
118mA
DC Resistance (DCR):
15.24Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)