Delevan P1812R-273H
Part No.:
P1812R-273H
Description:
FIXED IND 27UH 330MA 1.404OHM SM
Shipping
P1812R-273H Information
Series:
P1812R
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
330 mA
Current - Saturation (Isat):
465mA
DC Resistance (DCR):
1.404Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)