Delevan P1812R-272H
Part No.:
P1812R-272H
Description:
FIXED IND 2.7UH 800MA 288MOHM SM
Shipping
P1812R-272H Information
Inductance:
2.7 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
800 mA
Current - Saturation (Isat):
1.513A
DC Resistance (DCR):
288mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)