Delevan P1812R-222H
Part No.:
P1812R-222H
Description:
FIXED IND 2.2UH 850MA 268MOHM SM
Shipping
P1812R-222H Information
Series:
P1812R
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
850 mA
Current - Saturation (Isat):
1.697A
DC Resistance (DCR):
268mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)