Delevan P1812R-123H
Part No.:
P1812R-123H
Description:
FIXED IND 12UH 550MA 670MOHM SMD
Shipping
P1812R-123H Information
Series:
P1812R
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
550 mA
Current - Saturation (Isat):
752mA
DC Resistance (DCR):
670mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)