Delevan P1812-473K
Part No.:
P1812-473K
Package:
1812 (4532 Metric)
Description:
FIXED IND 47UH 260MA 2.064OHM SM
Shipping
P1812-473K Information
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
260 mA
Current - Saturation (Isat):
366mA
DC Resistance (DCR):
2.064Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Supplier Device Package:
1812
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)