Delevan P1812-332H
Part No.:
P1812-332H
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 3.3UH 750MA 323MOHM SM
Shipping
P1812-332H Information
Manufacturer:
Delevan
Series:
P1812
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
750 mA
Current - Saturation (Isat):
1.397A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
323mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)