Delevan P1330R-334K
Part No.:
P1330R-334K
Description:
FIXED IND 330UH 179MA 4.8OHM SMD
Shipping
P1330R-334K Information
Series:
P1330R
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
179 mA
Current - Saturation (Isat):
57mA
DC Resistance (DCR):
4.8Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.313" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)