Delevan P1330-334H
Part No.:
P1330-334H
Description:
FIXED IND 330UH 179MA 4.8OHM SMD
Shipping
P1330-334H Information
Series:
P1330
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
179 mA
Current - Saturation (Isat):
57mA
DC Resistance (DCR):
4.8Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.325" L x 0.125" W (8.26mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)