Delevan P1330-122G
Part No.:
P1330-122G
Description:
FIXED IND 1.2UH 2.69A 41MOHM SMD
Shipping
P1330-122G Information
Series:
P1330
Inductance:
1.2 µH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
2.69 A
Current - Saturation (Isat):
1.4A
DC Resistance (DCR):
41mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.325" L x 0.125" W (8.26mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)