Delevan P1330-105H
Part No.:
P1330-105H
Description:
FIXED IND 1MH 105MA 11.16OHM SMD
Shipping
P1330-105H Information
Series:
P1330
Inductance:
1 mH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
105 mA
Current - Saturation (Isat):
22mA
DC Resistance (DCR):
11.16Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.325" L x 0.125" W (8.26mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)