Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | P126 |
| Manufacturer | Voltaic Systems |
| Series | - |
| Package/Case | Cells |
| Packaging | Tape & Box (TB) |
| Product Status | Active |
| Power (Watts) - Max | 2.37 W |
| Current @ Pmpp | 330 mA |
| Voltage @ Pmpp | 7.28 V |
| Current - Short Circuit (Isc) | 360 mA |
| Type | Monocrystalline |
| Voltage - Open Circuit | 8.51 V |
| Operating Temperature | - |
| Size / Dimension | 5.354" L x 4.409" W x 0.118" H (136.00mm x 112.00mm x 3.00mm) |
The following parts include "P126" in Silicon Labs P126.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.