Pulse Electronics P1252.332NLT
Part No.:
P1252.332NLT
Description:
FIXED IND 3.3UH 10A 8.6 MOHM SMD
Shipping
P1252.332NLT Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
10 A
Current - Saturation (Isat):
17A
DC Resistance (DCR):
8.6mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.879" L x 0.596" W (22.33mm x 15.14mm)
Height - Seated (Max):
0.295" (7.49mm)