Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | P123 |
| Manufacturer | Voltaic Systems |
| Series | - |
| Package/Case | Cells |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Power (Watts) - Max | 640 mW |
| Current @ Pmpp | 110 mA |
| Voltage @ Pmpp | 6.07 V |
| Current - Short Circuit (Isc) | 120 mA |
| Type | Monocrystalline |
| Voltage - Open Circuit | 7.09 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Size / Dimension | 2.598" L x 2.598" W x 0.114" H (66.00mm x 66.00mm x 2.90mm) |
The following parts include "P123" in Silicon Labs P123.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.