Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | P121 |
| Manufacturer | Voltaic Systems |
| Series | - |
| Package/Case | Cells |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Power (Watts) - Max | 330 mW |
| Current @ Pmpp | 130 mA |
| Voltage @ Pmpp | 2.43 V |
| Current - Short Circuit (Isc) | 150 mA |
| Type | Monocrystalline |
| Voltage - Open Circuit | 2.84 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Size / Dimension | 2.047" L x 2.047" W x 0.114" H (52.00mm x 52.00mm x 2.90mm) |
The following parts include "P121" in Silicon Labs P121.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.