Vishay Sfernice P1206Z1002WNT
Part No.:
P1206Z1002WNT
Description:
P 1206 Z 1002 W N TR
Shipping
P1206Z1002WNT Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.120" L x 0.063" W (3.06mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.63mm)