Vishay Sfernice P1206Y2004BGW
Part No.:
P1206Y2004BGW
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
P 1206 Y 2004 B G WP E4
Shipping
P1206Y2004BGW Information
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
P
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
2 MOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Composition:
Thin Film
Features:
Anti-Sulfur
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.120" L x 0.063" W (3.06mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.63mm)