Pulse Electronics P1169.333NL
Part No.:
P1169.333NL
Description:
FIXED IND 33UH 2.2A 94 MOHM SMD
Shipping
P1169.333NL Information
Series:
P1169NL
Packaging:
Tray
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.2 A
Current - Saturation (Isat):
2.2A
DC Resistance (DCR):
94mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
11MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.482" L x 0.482" W (12.24mm x 12.24mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)