Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | P108 |
| Manufacturer | Voltaic Systems |
| Series | - |
| Package/Case | Module |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Power (Watts) - Max | 9.92 W |
| Current @ Pmpp | 570 mA |
| Voltage @ Pmpp | 17.34 V |
| Current - Short Circuit (Isc) | 610 mA |
| Type | Monocrystalline |
| Voltage - Open Circuit | 20.45 V |
| Operating Temperature | - |
| Size / Dimension | 10.787" L x 8.780" W x 0.157" H (274.00mm x 223.00mm x 4.00mm) |
The following parts include "P108" in Silicon Labs P108.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.