Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | P107-S |
| Manufacturer | Voltaic Systems |
| Series | - |
| Package/Case | Cells |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Power (Watts) - Max | 9.21 W |
| Current @ Pmpp | 470 mA |
| Voltage @ Pmpp | 19.51 V |
| Current - Short Circuit (Isc) | 510 mA |
| Type | Monocrystalline |
| Voltage - Open Circuit | 23 V |
| Operating Temperature | - |
| Size / Dimension | 10.118" L x 8.701" W x 0.197" H (257.00mm x 221.00mm x 5.00mm) |
The following parts include "P107-S" in Silicon Labs P107-S.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.