Pulse Electronics P0751.472NL
Part No.:
P0751.472NL
Description:
FIXED IND 4.7UH 4.8A 33 MOHM SMD
Shipping
P0751.472NL Information
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.8 A
Current - Saturation (Isat):
5.4A
DC Resistance (DCR):
33mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max):
0.215" (5.46mm)