Vishay Sfernice P0603Z1502LBW
Part No.:
P0603Z1502LBW
Description:
P 0603 Z 1502 L B WP
Shipping
P0603Z1502LBW Information
Packaging:
Tray
Resistance:
15 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.060" L x 0.033" W (1.52mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.63mm)