Vishay Sfernice P0603C1003BBT
Part No.:
P0603C1003BBT
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
P 0603 C 1003 B B TR
Shipping
P0603C1003BBT Information
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
P
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
100 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Composition:
Thin Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.060" L x 0.033" W (1.52mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.63mm)